Yeni Balina SHIB Coin ve Bu 3 Altcoin’i Topluyor! Teknikler Nasıl?

Yeni balina, radarlarındaki tokenları toplamaya başladı. Lookonchain’e göre, bir adres büyük miktarlarda SHIB Coin, BIGTIME, MKR ve Render RNDR satın aldı. Kripto analisti Victor Olanrewaju, bu 4 altcoin’in teknik resmine bakıyor.

Yeni balina SHIB Coin ve bu 3 tokeni topluyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, spot Bitcoin ETF piyasanın gündemini belirmeye devam ediyor. Bu gelişmelerin ortasında balinalar ilginç hareketler yapıyor. On-chain analitik platformu Lookonchain’e göre, bir balina büyük miktarlarda Shiba Inu (SHIB Coin), Big Time (BIGTIME), Maker (MKR) ve Render (RNDR) satın aldı. Buna göre balina Binance ve Gate.io’dan 1,44 trilyon SHIB Coin ve 3 milyon BIGTIME satın aldı. Adresler ayrıca Binance’ten 650.527 RNDR ve 1,9 milyon dolar değerinde MKR çekti. Analistlere göre, tokenların borsada tutulmaması, birikimin uzun vadeli olduğunu gösteriyor.

Shiba Inu (SHIB Coin) teknik görünümü

Yeni yıl meme-coin için harika bir notla başlamadı. CoinMarketCap’e göre, 2024 başladığından bu yana SHIB Coin değerinin %11,57’sini kaybetti. Bununla birlikte, token, MACD göstergelerine dayanarak 0.000010 doları geri almaya hazır. MACD, basın zamanında pozitifti ve yukarı yönlü ivmenin arttığını gösteriyordu. Bunu aynı zamanda Aroon göstergesi de destekliyor. Yazı sırasında Aroon Up (turuncu) %71,34 iken Aroon Down (mavi) düştü. Bu eşitsizlik, SHIB’nin düşüşten ziyade yükseliş potansiyeline sahip olduğunun bir işareti.

SHIB Coin 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Big Time (BIGTIME) teknik görünümü

SHIB’nin aksine, BIGTIME birikimi hak ediyor gibi. Bunun nedeni, değerinin %461 oranında arttığı son 365 gündeki performansı. Uzun vadede BIGTIME’ın böyle bir performansı tekrarlaması mümkün. Bununla birlikte, 4 saatlik grafikten elde edilen göstergeye göre, tokenın kısa vadedeki potansiyeli yetersiz kalabilir. Bunun nedeni Üstel Hareketli Ortalama (EMA). Basın zamanında, 50 EMA (sarı) 20 EMA’nın (mavi) üzerine çıkarak düşüş eğilimine işaret etti. Bu haliyle BIGTIME’ın 0,37 dolar ile 0,40 dolar arasında hareket etmeye devam etmesi mümkün.

BIGTIME 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Maker (MKR) teknik görünümü

MKR’nin durumu BIGTIME ve SHIB’den farklı. Son 24 saat içinde fiyat %6,16 oranında arttı. Böylece, söz konusu dönem içinde en iyi performans gösterenlerden biri oldu. Yazı sırasında MKR’nin fiyatı 1.950 dolardı. Bu da 4 Ocak’tan bu yana en yüksek değerini temsil ediyor. 4 saatlik zaman dilimi üzerinden Awesome Osilatör (AO), tokenin 2.000 dolara ulaşma potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. AO, yazı itibariyle 79,34 seviyesinde. Ayrıca, mevcut yükseliş trendinin devam edeceğini gösteriyor. Dahası, Bollinger Bantlarından (BB) gelen göstergeler yüksek volatiliteye işaret ediyor. MKR’nin 2.000 dolara ulaşamaması durumunda, 1.975 dolara doğru bir hareket bir seçenek olmaya devam ediyor.

MKR 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Render (RNDR) teknik görünümü

RNDR’nin fiyat hareketi 2 ve 8 Ocak tarihleri arasında önemli bir düşüş yaşadı. Basın zamanında, token 3,88 dolara kadar yükseldikten sonra 3,50 dolarlık desteğe dayandı. Ancak, RSI 47,50’ye düştü. Bu yüzden, kripto para biriminin 5 doları yeniden test etmesi zor. RSI yukarı yönde dönerse, RNDR’nin 4,10 dolarlık direnci aşması olası. Bu gerçekleşirse, RNDR fiyatının 4,50 dolara ulaşması mümkün. Ancak, traderların olası satışlara dikkat etmesi gerekecek. Satış baskısı artarsa, muhtemelen RNDR 4 doların altında kalacaktır.

RNDR 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir