İlk icraatı bu feribotun adını değiştirip araba istemek oldu

Yerel seçimlerin ardından gözler yeni seçilen belediye başkanlarının ilk icraatına yöneldi. Tunceli’nin Partek ilçesinde Belediye Başkanı seçilen AKP’li Recai Vural ilk icraatı hem çok konuşuldu hem de çok eleştirildi.

Tunceli’nin Pertek ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde belediye CHP’den AKP’ye geçti. 5 bin 197 seçmeni olan Pertek’te AKP’nin adayı Recai Vural yüzde 37.64 ile belediye başkanı seçilirken, EMEP’in adayı Kenan Çetin yüzde 31.20 ile ikinci, CHP’nin adayı İsmail Aslan ise yüzde 24.97 oy oranıyla üçüncü oldu.

AKP Başkan Recai Vural

AKP’li Pertek Belediyesi ilk meclis toplantısı gündeminde belediyeye ait olan Kemal Kılıçdaroğlu isimli feribotun ismini değiştirdi. Karara 4 AKP’li meclis üyesi ‘’evet’’, 3 EMEP’li, 2 CHP’li meclis üyesi ‘’ret’’ oyu verdi. AKP’li Başkan Recai Vural’ın da ‘’evet’’ oyu kullanmasıyla feribottan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismi kaldırıldı. Sosyal medya hesabından durumu aktaran CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba “Allah sana akıl fikir versin” diye tepki gösterdi.  Ağbaba sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

ALLAH SANA AKIL, FİKİR VERSİN

“Pertek Belediye Başkanı’nın ilk icraatı; Kılıçdaroğlu’nun memleketi olan Tunceli’de ‘Kemal Kılıçdaroğlu Feribotu’ ismini değiştirmek oldu. Allah sana akıl, fikir versin. Başın göğe erdi mi? İşsizlikle, yoksullukla boğuşan halkımıza umut olabildin mi? İlk mecliste alınan kararda makam aracı aldırmak da var. Yazıklar olsun zihniyetinize ve çaresizliğinize…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx