Elon Musk’ın Kripto Para Cüzdanı Aranıyor! Ödül de Var!

Arkham’ın blockchain istihbarat piyasası kısa süre önce önemli bir hamle ile gündeme geldi. Buna göre kendi token ve airdrop’unun lansmanıyla kripto para piyasasına dikkat çekici bir giriş yaptı. Yayına girdikten sonraki birkaç gün içinde platform şimdi farklı gelişme ile gündemde. Buna göre, bazıları Arkham’ın kendisi tarafından verilen 30’dan fazla listelenmiş ödülle övünüyor.

Elon Musk’a ait bir adres aranıyor

Sunulan ilgi çekici ödüller arasında, özellikle dikkat çekici bir ödül Elon Musk’tan başkasıyla ilgili değil. Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Elon Musk, son birkaç yıldır kripto para sektöründe aktif olarak yer alıyor. Şimdi, piyasa yeri kullanıcılarına teknoloji patronuyla ilişkili bir adres bulmaları için meydan okuyor.

100,000 ARKM (yaklaşık 60,000 dolar) tutarındaki en büyük ödül kim için söz konusu. Kötü şöhretli FTX hack’inden sorumlu kişi veya kuruluşu başarıyla tespit edebilecek kişiyi bekliyor. Bu saldırı, FTX’in iflasla karşı karşıya kaldığı dönemde olmuştu. Buna göre 415 milyon doları aşan şaşırtıcı kayıplara yol açtı.

MicroStrategy’nin kripto para Bitcoin varlıklarının izini sürmek

Listelenen bir diğer ilgi çekici ödül ise MicroStrategy ile bağlantılı. Katılımcılar, yaklaşık 140 bin BTC’lik önemli Bitcoin varlıklarıyla tanınan bir şirket olan MicroStrategy’ye ait 10 binin üzerinde BTC tutan bir adresi ortaya çıkararak 1.500 ARKM ödül kazanma şansına sahip.

Kripto para Arkham’ın pazaryeri geçtiğimiz hafta önemli bir ses getirdi. Buna göre, cüzdan sahibinin ifşa edilmesine yönelik yaklaşımı konusunda da eleştirilere maruz kaldı. Eleştirmenler hem etik sonuçlar hem de blockchain’in anonimliğinin potansiyel erozyonu ile ilgili endişelerini dile getirdiler. Buna karşılık Arkham CEO’su Miguel Morel, halka açık blocchain’lerin sınırlı gizlilik seçenekleri sunduğunu belirterek platformun duruşunu savundu.

ARKM tokenin volatilitesi

Platformun lansmanına paralel olarak kripto para ARKM tokeni ilk kez işlem görmeye başladı. Ayrıca işlemin ilk gününde 0,89 dolara kadar yükseldi. Ancak daha sonra düşüş yaşadı. Son güncelleme itibariyle ARKM 0,59 dolardan işlem görüyor. Token şu anda yaklaşık 90 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Arkham’ın blockchaini istihbarat pazarı, kripto para meraklılarının kripto ortamının karmaşıklıklarında gezinirken kazançlı zorlukları üstlenmeleri ve ödülleri toplamaları için heyecan verici bir fırsat sunuyor. Platform ivme kazandıkça kriptokoin.com olarak baktığımızda, ödüller ve ARKM tokeni topluluğun ilgisini çekmeye devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx