Ekonomist Korhan Berzeg’in ölümü hala esrarını koruyor. Şahsi eşyaları ilk kez görüntülen Berzeg’in köpeği Tina muamması hala sürüyor

Ünlü ekonomist Korhan Berzeg, 2023 Mayıs’ta, İngiliz eşi Angela Berzeg ile her yıl olduğu gibi memleketi Balıkesir’e tatile geldi ve 17 Haziran’da, özel eğitimli ‘Doberman’ cinsi köpeği Tina ile çıktığı yürüyüşten bir daha dönmedi.

Berzeg’in kaybolmasının ardından bölgede çok sayıda arama çalışması yapıldı ama toplam 325 kilometrelik alanda havadan ve karadan yapılan aramalardan sonuç alınamadı. Ekonomist Korhan Berzeg’e dair 312 gün sonra yeni bir gelişme yaşandı.

BERZEG’İN KEMİK PARÇALARI BULUNDU

Gelgeç Mahallesi Muhtarı Ahmet Gülay, 23 Nisan’da yazlık evin olduğu Armutlu Mahallesi’nin 3,5 kilometre uzağındaki dere kenarında Berzeg’e ait kimlik ve kredi kartı ile kıyafet ve insana ait olduğu değerlendirilen kemik parçaları buldu.

Olay yeri incelemesinde, paça kısımları parçalanmış pantolonun cebinde yine parçalanmış kahverengi cüzdan ve içinde Berzeg adına düzenlenmiş 3 farklı bankaya ait kredi kartı, 1 banka kartı, parçalanmış halde İstanbul ücretsiz taşıma kartı, İstanbul Mavi Kart, yine Berzeg adına düzenlenmiş sürücü belgesi ve kimlik kartı ile 1’i parçalanmış kağıt paraların yanı sıra 1 araç anahtarı ile muhtelif anahtarlar bulundu. Jandarma tarafından el koyulan kıyafet, malzemeler ve kemikler incelenmek üzere toplandı.

BABASININ MEZARININ YANINA DEFNEDİLDİ

Toplanan kemik parçaları İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na gönderildi. Bu süreçte kızı Nisa Berzeg’ten kan örneği alındı. Araştırmada, kemik parçaları ile kızından alınan kan örneğinin DNA’sının eşleştiği açıklandı. Kaybolduktan 316 gün sonra Berzeg’i öldüğü öldüğü kesinleşti. Devam eden arama çalışmalarında, Korhan Berzeg’e ait olduğu belirlenen kafatası ile bazı kemikler bulundu. Toplam 12 parçadan oluşan tüm kemik parçalarının Berzeg’e ait olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Adli Tıp Kurumunda yapılan incelemede, üzerinde doku ve kan olmadığı için ölüm nedeni belirlenemeyen Berzeg’in kafatası ile 12 kemiği, 27 Mayıs’ta Armutlu Mahallesi’nde, babası Muhsin Berzeg’in yanına defnedildi.

KORHAN BERZEG’İN ŞAHSİ EŞYALARI İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Berzeg’in bulunan İstanbul ücretsiz taşıma kartı, İstanbul Mavi Kart ve kredi kartı ise ilk kez görüntülendi.

Berzeg’in şahsi eşyalarının fotoğrafına, kayboluşunun 1’inci yılında ulaşılırken her yıl eşi ile yaz tatilini geçirmek üzere Gönen ilçesi Armutlu Mahallesi’ndeki evine gelen eşi Angela Berzeg ise bu yıl ilk kez Gönen’e gelmedi. Berzeg ailesi en son cenaze için bölgeye gelmişti.

‘YORUM YAPAMADIĞIMIZ TEK KONU, TİNA’

Berzeg’in ölümüyle ilgili soruşturma da sürüyor. Gönen Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Berzeg’in ölüm nedeni araştırılırken, kayıp olduğu dönemde, ailesi dahil şüpheli her kesin dinlendiğini söyleyen yetkililer, 74 gün sonra geri dönen ‘Doberman’ cinsi köpeği Tina’yı işaret ederek, “Berzeg’in kaybolması ve kemiklerinin bulunması konusundaki araştırmalarımız sürüyor. Bu olayda, yorum yapamadığımız tek konu, köpeği Tina’nın mama ile özel olarak beslendikten sonra evlerinin önünde bulunması” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx