Almanya’ya Taşınan Çift 1 Yılda Alabildikleri Arabayı Paylaştı: Türkiye’de 2 Katından Fazla!

TL’nin değer kaybı ve her geçen gün yükselen yaşam maliyetleri hepimizi zorluyor. Pek çoğumuz bırakın ev ve araba alabilmeyi, artık hayalini dahi kuramıyor. Neredeyse herkesin gözü ise yurtdışı fırsatlarında. İşte bu fırsatı gerçeğe dönüştüren bir çift Almanya’daki ilk yıllarında alabildikleri arabayı paylaşınca yine ‘vay halimize’ dedik.

Gizem Kurtoğlu eşi Kaan Eminoğlu ile birlikte yaklaşık bir yıl önce Almanya’ya yerleşmiş.

Stuttgart’ta yaşayan çiftimizden Gizem’in mesleği öğretmenlik, Kaan ise medya ve prodüksiyon sektöründe çalışıyor. Ayrıca kendisinin bir YouTube kanalı da var.

Türkiye’deki hayatlarını geride bırakıp yaklaşık bir sene önce Almanya’ya taşınmış olan çift hayallerindeki arabaya kavuştukları mutlu anları sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

Şimdi sıkı durun. Almanya’da yaklaşık 1 milyon TL’ye satın alınabilen bu araç ülkemizde yaklaşık 2,5 milyon TL’ye satılıyor.

Üstelik çift videolarında 36 bin Euro ödeyip sahip oldukları araçlarının ödeme kolaylıklarından da bahsediyor. Çift aracı 36 ay, 520 Euro taksitle satın aldıklarını söylüyor. Ayrıca çift ek ödeme de yapacaklarını yorumlarda belirtmiş.

Hayallerine kavuşan çift için sevindikten sonra ülke gerçeklerinin yüzümüze çarpması da uzun sürmedi.

Türkiye’de 36 bin birime alınabilecek ayağınızı yerden kesecek seviyede bir araba yok.

Biz o hayallere veda edeli çok oldu.

?

İş beğenmemekle suçlanan gençler “yurt dışında ne iş olsa yaparım” seviyesine geldiler.

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Buyurun, yorumlarda tartışalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx