YÖKDİL sonuçları açıklandı: YÖKDİL/2 sonuç sorgulama sayfası…

YÖKDİL sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından 16 Eylül’de açıklanacağı duyurulan YÖKDİL sonuçları bir hafta erken erişime açıldı. Adaylar, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden Yüksek Öğretim Kurumları Yabancı Lisan İmtihanı sonuçlarını sorgulayabilir.

28 Ağustos tarihinde uygulanan 2022/ YÖKDİL-2’e ilişkin kıymetlendirme süreçleri tamamlandı. Çoklukla akademik meslek hedefleyen adayların katıldığı YÖKDİL sonuçlarının açıklandığını ÖSYM duyurdu.

YÖKDİL SONUÇLARI

YÖKDİL SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Adaylar imtihan sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden yahut taşınabilir uygulamalarından öğrenebilecek. Adaylara sonuç evrakı gönderilmeyecek.

İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara bildiri kararındadır. İlgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ilişkin sonuç bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları takdirde web servis üzerinden alabilirler.

ÖSYM Aday Süreçleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların daha evvel almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine nazaran tekrar düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik imtihan sonuç dokümanlarının doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Dokümanı Denetim Sistemi” sürecini hizmete sunmuştur. Bu hedefle kullanılmak üzere İmtihan Sonuç Dokümanlarının en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Evrakı Denetim Kodu” basılmaktadır. Kelam konusu sürece https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Evrakı Denetim Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

ÖSYM YÖKDİL’İ DUYURUDU

28 Ağustos 2022 tarihinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Lisan İmtihanına (2022-YÖKDİL/2) ilişkin kıymetlendirme süreçleri tamamlanmıştır.

Adaylar, imtihan sonuçlarına 09 Eylül 2022 tarihinde saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir.

Adaylara ve kamuoyuna hürmetle duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.