Yıkım kararı mahalleliyi ayağa kaldırdı

İstanbul Çekmeköy’de parkın yıkılıp yerine pazar alanı yapılmak istenmesi, mahalle sakinlerini ayağa kaldırdı. Parkta toplanan mahalle sakinleri, “Yeşilimize dokunmayın, daha fazla beton istemiyoruz” diye seslendi.

İstanbul’un Çekmeköy ilçesi Mehmet Akif Mahallesi’nde Ulus Pazarı’nın yakınında bölgedeki tek yeşil alan ve zelzele toplanma olan parkın pazar alanı yapılmak istenmesi, mahalle sakinlerini ayağa kaldırdı. Projeye karşı bir ortaya gelip imza toplayan ve mevzuyu belediye meclisine kadar taşıyan mahalle sakinleri, bugün parkta toplanarak hareket düzenledi. Vatandaşlar, “Parkını koru”, “Yeşilime dokunma” dövizleriyle parkta toplanarak basın açıklamasında bulundu.

“TEK NEFES ALDIĞIMIZ YEŞİL ALAN BURASIDIR”

Mahalle sakinleri, “Biz CHP’den dayanak gördük ancak AKP’ye de gittik, meclise de katıldık. Hükümeti eleştiriyor olmak çok doğal bir şey. Biz hükümetin yaptığı şeyi eleştiriyoruz, AKP’yi değil. Biz ne partiliyiz ne de öbür bir şey. Biz halkız. Biz istiyoruz ki buradaki ağaç alanımız gitmesin. Tek nefes aldığımız yeşil alan burasıdır. Burasını da pazar alanı yapmak istiyorlar. Biz betona hayır diyoruz” diye konuştu.

Çekmeköy Belediyesi CHP Küme Başkanvekili Ünal Bellek ise, “Biz Çekmeköy meclisinde sizlerin bu haklı isteklerini lisana getiriyoruz. Bu bölgeye yapılacak olan pazar yeri ile ilgili projenin ayrıntılarını istedik bize ulaştırılmadı. İştirakçi belediyecilik anlayışı gereği, halkın ne istediği sorulmadan, ben yaptım oldu mantığıyla hiçbir projenin gerçek olmayacağını düşünüyoruz” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.