Yeni Hyundai Tucson Hibrit Türkiye’de satışta

Güney Koreli araba üreticisi Hyundai, C-SUV temsilcisinin dördüncü jenerasyonu olacak Tucson modelini geçtiğimiz yıl Türkiye’de satışa çıkarmıştı.

Birinci defa 2004 yılında tanıtılan araç, ikinci jenerasyonunda ix35 ismini almış, 2015’ten beri üretilen üçüncü jenerasyonunda ise tekrar Tucson ismini kullanmıştı.

Hibrit seçeneğine kavuştu

AA’da yer alan habere nazaran, geçen yıl akaryakıtlı ve dizel motor seçenekleriyle satışa sunulan Hyundai Tucson, artık de alternatif yakıt iktisadı için hibrit motor seçeneği ile satışa sunuluyor.

Türkiye fiyatı

Kullanışlı özelliklere, sportif dizayna ve hibrit teknolojine sahip arabanın tavsiye edilen satış fiyatı ise 1 milyon 210 bin TL olarak belirlendi.

Hyundai Tucson, birinci sefer 2004 yılında tanıtılmış ve 2021 yılında da dördüncü kuşağına ulaşmıştı. Satışa sunulduğu 18 yıldan bu yana 8 milyondan fazla satışla markanın en çok satan SUV modeli olan Tucson, Türkiye’de de en çok talep edilen SUV’lar ortasında yer alıyor. S

Akaryakıtlı 1.6 litre T-GDI motor, dünyanın birinci Daima Değişken Valf Mühleti (CVVD) teknolojisine sahip. CVVD, motor performansını ve yakıt verimliliğini optimize ederken tıpkı vakitte etraf dostu bir sistem manasına geliyor.

Valf açılma müddetini değiştirebilen sistem, performansı yüzde 4, yakıt verimliliğini yüzde 5 artırırken emisyonları da yüzde 12 azaltıyor.

Daha fazla performans ve daha az emisyon için geliştirilen 1.6 litre turbo motor, tek başına 180 beygir güç üretiyor ve 44 kW’lik elektrik motoruyla birleşerek toplamda da 230 beygir güce ulaşıyor.

Bu performanslı gücü yere HTRAC dört tekerlekten çekiş sistemiyle aktaran Tucson hybrid, şanzıman olarak ise 6 ileri tam otomatik tipi tercih ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.