Türkiye’de bir ilk! Yemeksepeti teslimatını drone ile yaptı

Yemeksepeti, drone ile teslimat konusunda değerli bir adım attı. İstanbul’un Bebek semti açıklarında, deniz üzerindeki bir tekneye drone ile yemek teslimatı yapan Yemeksepeti, geleceğin alternatif teslimat modeli konusunda değerli bir evre kaydetmiş oldu.  

Türkiye’nin en tanınan çevrimiçi yemek sipariş platformlarından Yemeksepeti, yenilikçi işler yapmaya devam ediyor. Çok kısa bir mühlet evvel Marmaris’te jet ski ile teslimat yapmaya başlayan Yemeksepeti, artık de ilk drone’lu teslimatını gerçekleştirdi.

Yemeksepeti’nin drone’lu teslimatı, İstanbul Bebek’te gerçekleştirildi. Bir müşterinin tekneye verdiği sipariş, yük taşımak için geliştirilmiş bir drone ile teslim edildi. Bu drone’da yer alan vinç sistemi, yemeğin tekneye indirilmesine yardımcı oldu.

Yemeksepeti’nin daha uzun aralarda ve yaygın biçimde drone’la teslimat gerçekleştirmesi amaçları doğrultusunda hayata geçen pilot proje epeyce büyük kıymet taşıyor.İnsansız hava taşıtlarıyla besin teslimatı, altyapı ve mevzuat güncellemelerinin yapılmasıyla birlikte yaygınlık kazanabilecek ve bilhassa kentsel bölgelerin uzağında yaşayanlar için de değerli fırsatlar sunacak.

Bu alandaki gelişmelerin içinde yer alan Yemeksepeti, drone’la teslimatın yaygınlaşması için öncü olmaya ve yeni testler yapmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.