Street Fighter 6 logosu ortalığı karıştırdı

Street Fighter 6 logosu ortalığı karıştırdı

Capcom’un geçtiğimiz gün ortaya çıkardığı dövüş oyunu serisi Street Fighter’ın yeni oyunu hakkında çok fazla bilgi vermedi. Ancak şimdiden yeterince konuşuluyor. Yapımdan çok Street Fighter 6 logosu ile gündeme gelen serinin yeni oyunu, logonun, hazır satılanlara benzemesi (ama şöyle böyle değil) gündeme oturdu.

Street Fighter 6 logosu Abode’dan mı satın alındı?

ReddIt’de bir kullanıcının belirlemesine göre, Street Fighter 6 logosu, Adobe Stock görselleri arasında bulunan grafiklerden biri ile nerede ise birebir aynı. Biz de siteye girdiğimizde nerede ise aynı görsel ile karşılaştık.

Street Fighter 6 logosu ortalığı karıştırdı

Elbette görseller birbirine benzeyebilir, andırabilir ancak bu logo nerede ise birebir aynı. Hal böyle olunca, geçtiğimiz yıl satış rekoru kıran Capcom’un yeni logo yaptırabilecek bir bütçesi olmadığını mı sorguluyor oyuncular.

Aynı zamanda bugüne kadar benzer şekilde ilerleyen logonun neden bu şekilde bir değişime gittiği de tartışmaları alevlendiren konulardan biri.

Söz konusu logo ile dalga geçen kullanıcılar da oldu. Kendi logosunu tasarlayıp, ReddIt üzerinde paylaşan kullanıcıların ürettiği görseller çok daha başarılı olmuş. Örneğini aşağıda görebilirsiniz.