Spiker Özlem Sarıkaya Yurt son yolculuğuna uğurlandı! Son fotoğrafına yazılan not yürek yaktı

2018 yılından bu yana göğüs kanseriyle mücadele eden NTV spikeri 39 yaşındaki Özlem Sarıkaya Yurt geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yumdu. Son yolculuğuna uğurlanırken herkesi hüzne boğan Yurt’un vefatından önce çekildiği son fotoğraf ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde göğüs kanseri nedeniyle hayata gözlerini yuman NTV’nin ödüllü spikeri Özlem Sarıkaya Yurt, Ataköy 5. Kısım Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Büyükçekmece Mezarlığı’nda son yolcuğunu uğurlanırken tüm sevenlerini ve meslektaşlarını gözyaşlarına boğmuştu. Tabutuna sarılan annesinin “Kır çiçeğim, çiçeğini bize bırakıp gitti” sözleri yürekleri dağlamıştı. Vefatıyla derin izler bırakan Yurt’un vefatından önce son çekildiği fotoğrafı ortaya çıktı.

“SON MAKYAJINI YAPTIĞIMI BİLEMEDEN…”

Tüm Türkiye’yi yasa boğan Sarıkaya’nın son fotoğrafı ortaya çıktı. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafa yapılan yorum yürek yaktı.

“Son makyajını yaptığımı bilemeden kahkahalarla geçirdik o dakikaları… Hatta bana yaprak getirecektiniz yürüyüş yaptığınız yollardan… Ve o gün 3 Haziran 2021… Son kez karşılaştık sizinle anne evinizin kapısında… Uzunca sohbet sonrası işinize ve tüm iş arkadaşlarınıza özleminizi anlattınız adınız gibi… Tanıdığım en naif en nazik en ince düşünceli en iyi insandınız… Mekanınız cennet ruhunuz şad olsun Özlem hanım. Sabırlar diliyorum başta eşine, biricik Tibetine, ailesine ve tüm sevenlerine…”​

Özlem Sarıkaya Yurtun cenazesi

ÖZLEM SARIKAYA YURT’UN CENAZE TÖRENİ

NE OLMUŞTU?

Mesai arkadaşı Burcu Kaya duygularını, “Bizim için burada olmak çok zor. Muhteşem bir çalışma arkadaşıydı. Muhteşem bir kardeşti. Biz hepimiz birbirimize çok bağlıyız. Özlem’in gidişi hepimizi çok sarstı. Hastalığında bile ben iyiyim, yeter ki siz üzülmeyin derdi. Onu çok özleyeceğiz” diye konuştu. Burak Özcan ise, “Ailenin bir parçasını kaybettik. 10 yılı aşkın süredir beraber çalışıyorduk. Bu 10 yıl boyunca hep sevecen, hep yardımsever, iyi kalpli, iyi bir insan hangi özellikleri taşırsa onların hepsini taşıyan bir insandı. Çok erken oldu çok üzgünüz. Çok acı bir gün, ailemizin bir parçasını kaybettik” ifadeleriyle aktardı.

Ünlü spikerin cenazesine tüm sevenleri ve meslektaşları katıldı

“ÖZLEM BU SAVAŞINDA BİZE DESTEK OLDU”

Mesai arkadaşlarından Erhan Yılmaz, “O kadar disiplinli ağır başlı, işini o kadar iyi yapıyordu ki hayran kalmıştık. Yıllar sonra Habertürk’te tekrar çalıştık ve çok yakın arkadaş olduk. Bizim mesleğimizde tanıdığım en naif, en güler yüzlü, işini en çok ciddiye alanlardan bir tanesiydi ama güler yüz konusunda tekti” dedi.

Özlem Sarıkaya Yurtun cenaze töreni

“TÜRK TELEVİZYON HABERCİLİĞİ İÇİN BÜYÜK BİR KAYIP”

Dün akşam Yurt’un ölüm haberini sunarken konuşmakta güçlük çeken Seda Öğretir ise, “Biz tanıyanlar için ne kadar büyük bir kayıp olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Onu ekrandan tanıyan da milyonlarca kişi var. Türk televizyon haberciliği için büyük bir kayıp. Son dakika yayıncılığının bence efsanesi ve bir numarasıydı. Yeni meslektaşların ondan öğreneceği çok şey vardı. 4 yıllık bir mücadelenin içindeydik ve bu mücadele gitti ve arkasından iyi şeyler söyleyeyim değil. Özlem bu savaşında bize destek oldu. Hiç iletişimi koparmadık hep birlikteydik. Bir an olsun dün paylaştığım o anların gerçek olabilme ihtimalini düşünmemiştim” şeklinde konuştu.

Tabuta sarılan annesi yürekleri dağladı

Yurt’un cenazesi öğle vakti kılınan namazın ardından Büyükçekmece Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ünlü spiker son yolcuğuna uğurlandı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.