Soyer’den gençlere ‘yurda dönün’ daveti: Bu memleketin size gereksinimi var

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama aktifliklerine katıldı. Lider Soyer, “Bu memleketin size gereksinimi var. Asla aklınızdan çıkartmayın. Dünyanın her yerine gidip eğitiminizi pekiştirip güçlendirebilirsiniz. Tekrar bu topraklara dönmenizi diliyorum. Hiçbir şey sizi yıldırmasın zira tekrar Ceddimizin söylediği üzere; ‘Muhtaç olduğunuz kudret, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur'” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Özel İzmir Amerikan Koleji’nin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlediği programa katıldı. Kültürpark’ta düzenlenen aktifliğe Lider Tunç Soyer ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, Amerikan Koleji Başdanışmanı Brad Bell, Amerikan Koleji Okul Müdürü Didem Erpulat, öğrenciler ve veliler katıldı.

“HİÇBİR ŞEY SİZİ YILDIRMASIN”

“Bayramınız kutlu olsun” diyerek kelamlarına başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Kurtuluşun ve kuruluşun kenti İzmir’de olmak, İzmir’de yaşamak bir ayrıcalık. Ceddimizin söylediği üzere fikri hür, vicdanı hür beşerler bu kentte memlekette çoğalmaya devam edecekler. Açtığın yolda, gösterdiğin maksada hiç durmadan yürümeye devam edeceğiz, devam ediyoruz. Sizler çok şanslı gençlersiniz. Bu memleketin size muhtaçlığı var. Asla aklınızdan çıkartmayın. Dünyanın her yerine gidip eğitiminizi pekiştirip güçlendirebilirsiniz. Tekrar bu topraklara dönmenizi diliyorum. Hiçbir şey sizi yıldırmasın zira yeniden Ceddimizin söylediği üzere ‘Muhtaç olduğunuz kudret, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur’. Bizleri için bu topraklarda barış içinde, refah içinde yaşayabilelim diye yalınayak mevte koşan atalarımızı, dedelerimizi asla unutmayın. Unutmayın ki sizlerin de torunlarına, çocuklarınıza bırakacağınız miras tekrar onlardan emanet aldığımız ve emanet edeceğimiz bir miras olsun” dedi.

“ATAMIZIN İZİNDEYİZ”

Özel İzmir Amerikan Koleji Okul Müdürü Didem Erpulat, “Bu bir haftayı etkinliklerle kutladık. Bugün yaptığımız Gençlik Yürüyüşü ile taçlandırdık. Atatürk’ün açtığı yolda, onun gösterdiği gayeye, çağdaş medeniyetler düzeyine ulaşmak için çalışıyoruz” diye konuştu. Özel İzmir Amerikan Koleji Başdanışmanı Brad Bell, “Bugün çok değerli bir gün. Liderimizin iştiraki da bizi ayrıyeten çok memnun etti” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.