Son Dakika: KYK borçlarına ait çalışma tamamlandı

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK), öğrencilere verdiği kredilerin geri ödemesine Üretici Enflasyonu’nu (ÜFE) yansıtarak bayramın ikinci gününde yine hesaplamasıyla, gençlerin borçları astronomik sayılara dönüştü. Türkiye’de halihazırda 5.5 milyon borçlu var ve bu borçluların 400 bini icralık.

BAKAN DUYURMUŞTU

Milyonlarca öğrencinin mağdur olduğu bahse ait, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak, “Gençlerimizin keyifli olmasına yönelik adımları da atacağız. Bunla ilgili uygulamalarımız, çalışmalarımız hazır. Ve birinci kabine toplantısı sonrası da Sayın Cumhurbaşkanımız bu mevzuyu etraflıca gençlerimizle, kamuoyuyla paylaşacak” tabirlerini kullanmıştı.

TALİMAT VERİLDİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye nazaran, Bakanlığın KYK kredi borçları ile ilgili uzun bir müddettir çalışmalarını sürdürdüğü ve bu çalışmaların tamamlandığı belirtildi.

TRT Haber’de yer alan habere nazaran, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, üniversite öğrencilerinin mağduriyetlerinin giderilmesi gayesiyle KYK kredi borçları ile ilgili çalışmanın hızlandırılarak 2022-2023 akademik yılı Güz Devrine kadar tamamlanmasını istedi.

 ERDOĞAN DUYURACAK

KYK kredi borçları ile ilgili çalışma 18 Temmuz’da gerçekleşecek olan kabine toplantısı sonrası AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.