Sadakataşı’ndan İdlib’e acil yardım daveti

Yardım çalışmaları kapsamında dernek lider yardımcısı Cevdet Hasbal uyumunda İdlib’de bulunan Sadakataşı grubu kamplarda yaşayan mülteci ailelere ömür paketi, bebek bisküvisi ve un ulaştırdı.

Yaşam paketi dağıtımı

Kamplarda en temel hizmetlerden yoksun yaşayan 200 mülteci aileye bölgede bulunan dernek takımı tarafından terlik, sandalet, tişört ve iç çamaşırından oluşan ömür paketi dağıtımı yapıldı. Yardım çalışmalarının devamında 300 aileye bebek bisküvisi ulaştırıldı.

Bin aileye un

Hava akınları sonrasında İdlib’de bulunan birçok fırın kullanılamaz hale geldi. Ekmek üretiminin kısıtlı olduğu bölgede Sadakataşı yardım takımı tarafından bin aileye un dağıtımı yapıldı.

Mülteciler en temel gereksinimlerden mahrum

Sadakataşı Lider Yardımcısı Cevdet Hasbal yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Milyonlarca mülteciye mesken sahipliği yapan İdlib’de alt yapı çökmüş durumda. Bölgede yaşayan mülteciler en temel insani muhtaçlıklarını ne yazık ki karşılayamıyor. Bağışçılarımızın takviyeleriyle bugün bölgeye un, ömür seti ve bebek bisküvisi ulaştırdık’’ tabirlerini kullandı.

Destek olmak için
Sadakataşı Derneği’nin başlatmış olduğu İdlib yardımlarına takviye olmak için banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. İDLİB yazıp 2989’a göndererek 10 TL dayanak olabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı dernek telefonuna ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.