Sabancı’nın satın almalarına onay çıktı

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, her fırsatta yeni ekonomiye odaklandıklarını açıklıyor. İşte bu çerçevede somut adımlar da atılıyor.

Geçen ay bu yöndeki ilk somut adım atılmış, Sabancı Holding’in dijital çatı şirketi DxBV aracılığıyla iki şirket satın alındığı açıklanmıştı.

Veri odaklı dijital pazarlama alanında faaliyet gösteren SEM ile siber güvenlik (operasyonel teknolojiler) konusunda dünyanın önde gelen start-up’larından biri olan Radiflow’u bünyesine kattı.

Holding bu iki satın alma ile dijital işlerde önemli bir atılım dönemine girdi. Sabancı Holding, dijital alandaki yatırımlarını da devam edecek. Bu çerçevede DxBV’nin sermayesi 10 milyon dolardan 120 milyon dolara çıkarılması da hedefleniyor.

Kamuoyu ile paylaşılan bu satın almaların resmiyet kazanabilmesi için Rekabet Kurulu’nun izni ve onayı gerekiyor. Yasal prosedürler böyle…

Geçen hafta Rekabet Kurulu, Sabancı Holding’in iki şirket satın alma işlemine onay verdi. Böylece Sabancı Holding, dijital tarafta önemli bir yatırımı tamamlamış oldu…

Para Dergisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.