ÖGG sınavı kaçta bitiyor? Özel Güvenlik Görevlisi sınav süresi 2021!

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından 93. Temel Eğitim ve 69. Yenileme Eğitimi Sınavı bugün gerçekleşecek. Artık sınav için son hazırlıklarını yapan adaylar bir yandan ÖGG sınav saatini araştırıyor.

ÖGG SINAVI KAÇTA BAŞLIYOR, KAÇTA BİTİYOR?

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların yıl içerisinde belirlenen takvim doğrultusunda katılım sağladığı ÖGG sınavı 14 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak. ÖGG sınavı saat 10.00’da başlayacak. Silahsız adayların gireceği sınav saat 12.00’da sona ererken, silahlı adayların sınavı ise 12.30’da bitecek.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ SINAV SÜRESİ 2021

Silahsız özel güvenlik eğitimi alan bir adayın toplam sınav süresi 120 dakika iken silahlı özel güvenlik eğitimi alan adayların süresi ise 150 dakikadır.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLMA ŞARTLARI NELER?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

– Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir.
– Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.
– Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olma

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.