Morgan Freeman’ın Rusya’ya girişi yasaklandı

Rusya Dışişleri Bakanlığı hafta sonu yayınladığı bir listede, 963 ABD vatandaşının ülkeye girmesini yasakladı. The Indepedent gazetesinin haberine nazaran, ünlü aktör Morgan Freeman, Rusya’ya giriş yasağı getirilen isimlerden biri.

Freeman’ın listeye alınması 2017 yılında ABD’de yayınlanan bir kamu spotuna dayanıyor. “The Committee to Investigate Russia” (Rusya’yı denetleyen Komite) isimli kuruluş için çekilen görüntüde Freeman, Rusya’nın 2016 ABD başkanlık seçimlerine karıştığını söylemişti.

Freeman ilgili görüntüde, Rus Devlet Lideri Vladimir Putin’i kast ederek, “Saldırıya uğradık. Savaştayız. Şu sinema senaryosunu hayal edin: Eski bir KGB casusu, vatanının çöküşüne kızgın bir formda intikam için bir yol belirler. Kaostan faydalanarak, Soviyetler Birliği sonrası Rusya’nın kademelerinde yükselir ve cumhurbaşkanı olur. Otoriter bir rejim inşa ederek, gözünü baş düşmanına diker: ABD” formunda konuşmuştu.

LİSTEDE HAYATINI KAYBETMİŞ ABD’Lİ SENATÖRLER DE BULUNUYOR

“Esaretin Bedeli” ve “Yedi” üzere kült sinemalarla tanınan 84 yaşındaki oyuncunun yanı sıra, Kremlin’in “kara listesi”nde ABD Lideri Joe Biden, Lider Yardımcısı Kamala Harris, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve direktör Rob Reiner da bulunuyor. Listede ayrıyeten hayatını kaybetmiş olan ABD’li senatörler John McCain, Harry M Reid ve Orrin G Hatch’in isimleri de var. (DIŞ HABERLER)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.