Meta Quest 3 Tasarımı Çok Daha Hafif ve İnce Olacak

Bloomberg’den Mark Gurman, Meta Quest 3 sanal gerçeklik başlığının erken bir sürümüne eriştiğini bildirdi. Gurman, prototipin fiziksel olarak Quest 2’den “çok daha hafif ve daha ince hissettirdiğini” söylüyor. Kulaklığın tasarımının değiştiğine de dikkat çekiliyor.

Quest 3 prototipindeki video geçiş donanımı, cihazın artırılmış gerçeklik modu için de büyük bir iyileştirme elde etti. Gurman donanımın “renkleri daha doğru bir şekilde sunduğunu ve gerçek dünyanın neredeyse gerçeğe yakın bir görüntüsünü sunduğunu” ifade ediyor. Başlığın arayüzü ve uygulamalarının genel performansı da büyük olasılıkla Qualcomm tarafından geliştirilen ve ilk olarak 2022’de duyurulan yeni bir özel çip sayesinde daha iyi olacak.

Mevcut Meta Quest 2’nin başlangıç fiyatı 399 dolar ve bugünkü rapor Meta’nın Quest 3’ü daha yüksek bir fiyata satabileceğini söylüyor. Öte yandan fiyat çok fazla yükselmezse, Gurman “bu tatil sezonunda cihazın biraz ses getirebileceğine” inanıyor.

Meta’nın Quest 3’ü Ekim ayında piyasaya sürebileceği belirtilmiş. Önümüzdeki hafta şirketin yıllık Meta Quest Gaming Showcase’inde başlığın bir ön gösterimini yapması mümkün. Bir dizi yeni ve duyurulmamış Quest VR oyununun gösterileceği akış etkinliği 1 Haziran’da gerçekleştirilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*