Kemal Kılıçdaroğlu Aydın’da sürücülerle buluştu

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın’da temaslarına devam ediyor…

Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu ve parti yöneticileri ile birlikte Mimar Sinan Mahallesi’ndeki yolcu ve yük taşıyıcısı sürücü esnafıyla kahvaltıda bir ortaya geldi.

Toplantıda akaryakıt artırımlarına dikkat çekildi.

Tüm Türkiye’nin sorunu

Aydın Sürücüler Odası Lideri Semih Özmeriç, Aydın Şehiriçi Otobüsleri Kooperatifi Lideri Okan Yalçın ve sürücüler tarafından karşılanan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, akaryakıt artırımından en çok etkilenen sürücülerin problemlerinin bir an evvel çözülmesi gerektiğini söyledi.

Taşıma kesiminde yaşanan problemlerin yalnızca Aydın’ın değil, Türkiye’nin sorunu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Her akaryakıt istasyonu bir vergi dairesidir” dedi ve yakıt fiyatlarının değerli olduğunu söz etti.


“Kontak kapatsanız ülke açlıktan ölür”

Şu anda fiyatsız taşınan 65 yaş üstü taşımada da sürücü esnafın hakkının verilmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “65 yaş üstü vatandaşlarımızı ücretsiz taşımak hoş. Fakat gelip bu işi sürücünün üstüne yüklersen, esasen girdilerin altında ezilen sürücü nefes alamaz.

Verilenler yetmiyor. Düzgün bir avukat tutarsanız bu davaların hepsini kazanırsınız. Ücretsiz taşıyacaksanız hepsini vermek zorundasınız. Bu işin yükü, yüzde 80 sürücülerin üstünde yüzde 20’si ise devlette. Bir hafta kontak kapatırsanız ülke açlıktan ölür.


“Gücünüzün farkında olun”

Ekonomik hareketliliğin kalbi sizin işinizde. Gücünüzün farkında olun. İşin özü büyük meşakkatler var biliyoruz biraz daha sabredin sandıkta her şeyi halledeceğiz. Çoluk çocuğunuzun hakkı memleketin huzuru için sandığa gidin, oyunuzu kullanın” diye konuştu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.