İrtibat Lideri Altun’dan Reuters’in dezenformasyon haberine reaksiyon: Niyetini de neye hizmet ettiğini de âlâ biliyoruz

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun’un, “Reuters’ın İrtibat Başkanlığı hakkındaki dezenformasyon haberine ilişkin” açıklaması şöyle:

“Türkiye Bağlantı Modeli ile ulusal ve milletlerarası çapta başarılı çalışmalara imza atan Bağlantı Başkanlığımızın, İngiltere merkezli Reuters haber ajansı tarafından maksat alınması, bizler için yalnızca ne kadar gerçek yolda olduğumuzun göstergesi ve gurur vesilesidir.

Son dört yılda Türkiye’ye yönelik dezenformasyon kampanyalarına karşı koyduk, ülkemizi bu taarruzlara karşı daha sağlam hale getirdik ve şeffaf bir bağlantı ortamı oluşturduk. Tıpkı doğrultuda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’ye uzun yıllar hizmet etmeye kararlıyız.

Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye aksisi algı operasyonlarının ve sistematik manipülasyonların bir aparatı olan Reuters, daha evvel de pek çok sefer çarpıtma ve palavra haberlere imza atmıştı.

Reuters, DEAŞ terörünün tepe noktasına çıktığı periyotta, bu terör örgütüne karşı amansız bir çaba veren Türkiye’ye karşı dezenformasyon yaparken, temelinde kimi Batılı devletlerin yabancı teröristlerin Suriye’ye geçişini görmezden geldiğini yahut istihbarat servisleri marifetiyle bunu fiilen mümkün kıldığını perdeliyordu.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş için birinci adımları attığı devirde de sahneye çıkan Reuters, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamalarını çarpıtmış ve nihayet kendi haberlerini tekzip etmek durumunda kalmıştı. Reuters’in Türkiye’ye yönelik ekonomik ve finansal operasyonlarda kendine düşen rolü nasıl oynadığını da elbette unutmuyoruz.

Böyle bir haber ajansı, bugün de Türkiye Bağlantı Modelini ve Başkanlığımızı maksat almaya çalışıyor. Reuters’in niyetini de neye hizmet ettiğini de bu doğrultuda yaptıklarını da pek düzgün biliyoruz.

Sadece Türkiye ile ilgili mevzularda değil, dünyanın farklı noktalarında operasyonel haberciliğiniz yüzünden işgal edilen, darbeler yaptırılan, iç savaş çıkartılan, terör örgütlerini besleyen sisteme karşı hakikati savunan bir Türkiye var!

Görüyoruz ki ekonomik kriz bütün Avrupa’yı ve ülkeniz İngiltere’yi olduğu üzere kurum olarak sizi de etkiledi. Bu nedenle daha ucuz ve kolay olduğu için masa başı haberciliğe tevessül ediyorsunuz. Daha evvel de pek çok sefer olduğu üzere temelsiz klişe ön yargılarla örülü hayali ve uydurma senaryoları kelamda haber ismi altında servis ediyorsunuz.

Şartlar ne olursa olsun gerçek gazeteciliğin bu türlü yapılmayacağını size bir defa daha hatırlatıyor ve sizi yalnızca ve yalnızca hakikat için habercilik yapmaya davet ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.