İngiltere Savunma Bakanı Wallace: “Putin, kısa uzunluk sendromlu bir deli”

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’i “kısa uzunluk sendromu” olan bir “deli” olarak nitelendirdi. Savunma Bakanı Wallace yaptığı açıklamada, “Başkan Putin’in kendisi ve dünya hakkındaki görüşünün, kısa uzunluklu bir adam sendromu ve maço bakış açısı olduğunu düşünüyorum” dedi. Wallace, “Ama bence buradaki asıl zorluk, Rus sisteminin bir halde birtakım devletlerin başkalarından daha az hakları olduğu ve haklarının sayılmadığı görüşüne sahip olmasıdır. Kendilerini yeni bir tarihe yerleştirmek istiyorlarsa, bunu yapmanın yolunun şiddet ve istila olduğunu düşünüyorlar. Ve bence bu endişelenecek bir şey” dedi.

“Herkesi nükleer silahla tehdit ediyor”

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova için de “deli” sözlerini kullanan Wallace, “Adil olmak gerekirse, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü bir güldürü gösterisi üzere her hafta açıklama yaparak herkesi nükleer silahla ya da bir şeyler yapmakla tehdit ediyor. Mutlaka o da onun üzere bir deli” dedi.

“Güçlü mevkilerde daha çok bayana muhtaçlığımız var”

Öte yandan İngiltere Başbakan Boris Johnson da Putin’in Ukrayna’yı işgalinin “toksik erkeklik” örneği olduğunu söylemişti. Johnson, Rusya’yı bayan bir başkanın yönetmesi durumunda tıpkı kusurların meydana gelmeyeceğini tabir etmiş, “Eğer Putin bir bayan olsaydı, şu an yaptığı halde çılgın, maço bir işgal ve şiddet savaşına girişeceğini hakikaten sanmıyorum. Ukrayna’da yaptığı şey eksiksiz bir toksik erkeklik örneği” demişti. Johnson ayrıyeten, “Güçlü mevkilerde daha fazla bayana gereksiniminiz var” tabirlerini kullanmıştı.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.