İmamoğlu: İhtiyaç sahibi çiftlere 7 bin TL evlilik desteği vereceğiz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni bir destek projesini hayata geçirdiklerini belirterek, 2023 yılında evlenecek çiftlere tek seferlik 7 bin TL’lik ödeme yapılacağını açıkladı.

“2023 yılında İstanbul’da yeni evlenecek 10 binin üzerinde çiftimize tek seferlik 7 bin TL’lik evlilik desteği vereceğiz” diyen İmamoğlu, paylaştığı videoda şunları ifade etti: “Sevgili hemşehrilerim, ekonomik olarak zor günlerden geçiyoruz. Hem ülkemizde hem de İstanbul’umuzda yaşam maliyeti her geçen gün artıyor. Bu durumun hepinizi olumsuz etkilediğini çok iyi biliyoruz. Sizlere destek olmak ve bir nebze rahatlatmak için çalışıyor, projeler üretiyoruz. Size güzel bir haber vermek istiyorum. İBB olarak Evlilik Desteği Projemizi başlatıyoruz. 2023 yılında İstanbul’da yeni evlenecek 10 binin üzerinde çiftimize tek seferlik 7 bin TL’lik evlilik desteği vereceğiz. Yeni bir yuva kuracak çiftlerimizin mutluluğuna katkıda bulunmak inanın bizleri de çok mutlu ediyor. Yeni evlenecek çiftlerimizin hayalleri gerçek, mutlulukları daim olsun. Bu zor günleri hep birlikte dayanışma ile aşacağız. Birlikte başaracağız.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yeni evlenecek gençlere iki yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli ve “sıfır faizli” 150 bin TL kredi verileceğini açıklamıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir