İBB Meclis Üyesi Kıdık duyurdu: İş makineleri dizildi, Atatürk Havalimanı’nı yıkıyorlar

İBB YETERLİ Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık, Atatürk Havalimanı’nın yıkılmaya başlandığını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, kapatılan Atatürk Havalimanı ile ilgili, “Heba olmasına müsaade vermeyeceğiz. 2023’ten sonra açacağız” demişti. İmamoğlu’nun yaptığı bu açıklamaya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Atatürk Havalimanı öyküsü kapandı gitti. Aslında oranın kuzey ve güney pistinin millet bahçesi olarak yapılması için işe başlanıyor” biçiminde karşılık vermişti.

‘SİZ ULUSAL DEĞİL, ULUSAL KIYMETLERİN DÜŞMANISINIZ!’

Atatürk Havalimanı’ndaki son durumu İBB YETERLİ Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık paylaştı.

İBB Âlâ Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık, Atatürk Havalimanı’nın yıkılmaya başlandığını duyurduğu toplumsal medya paylaşımında, bu duruma reaksiyon göstererek şunları söyledi:

“Niyet muhakkak, zihniyet muhakkak. Dün Katar Buyruğu Ankara’ya geldi, bugün Rize Havalimanı açılışı var ve bugün tıpkı vakitte Atatürk Havalimanı’nın yıkılmaya başlandığı gün olacak. Siz ulusal değil, ulusal kıymetlerin düşmanısınız. Artık yoruma gerek yok, niyetinizi alenen aşikâr ettiniz!”

‘RİZE HAVALİMANINI AÇIP ATATÜRK’Ü YIKMAK İSTİYORLAR’

Atatürk Havalimanı’ndan kendi çektiği görüntüyü da paylaşımına ekleyen Kıdık şunları söyledi:

“Arkamda sıra sıra iş makineleri dizilmiş. Anlaşılan, oldu bittiyle yapılan ihale sonrası yıkımına başlanacak. Bugün birebir vakitte Rize Havalimanı açılıyor. Yani, Rize Havalimanı’nı açtıkları günü Atatürk Havalimanı’nı da yıktıkları gün olarak kayıtlara geçmek istiyorlar.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.