Facebook, Discord’un özelliklerini kopyalıyor

Son vakitlerde kapalılık ve güvenlik kaygılarıyla epey eleştirilen ve daha sonra ismini “Meta” olarak değiştiren Facebook, şimdilerde toplumsal medya platformuna birkaç yenilik getirmek için çalışıyor.

Facebook, Facebook Toplulukları Zirvesi” etkinliğinde platformdaki kümelere gelecek yeni özellikleri duyurdu.

Facebook kümelerinin idaresini kapsayan bu özellikler ortasında yöneticilere kümenin kültürünü geliştirmelerini sağlayacak, alt kümeler ve hatta abonelikle katılınabilecek alt kümeler oluşturma üzere özellikler de var.

Discord kullanıcılarına tanıdık gelen özellikler

Facebook, toplulukları birbirine yakınlaştırmayı amaçlayan Facebook Kümeleri için yeni özellikler getirmeye devam edecek.

Bunların kimileri, tanınan sesli, manzaralı ve yazılı sohbet uygulaması Discord’un kullanıcılarına hayli tanıdık gelecek.

Duyuruya nazaran yöneticiler, yakında kümeler içinde kanallar oluşturma yeteneğine sahip olacak. Bu özellik, yöneticilerin ve küme üyelerinin, mikrofon kullanmak istemeyenler için olağan metin tabanlı sohbet kanallarının yanı sıra, gerçek vakitli olarak sesli sohbetlere de imkan tanıyacak.

Meta’nın Facebook Kümelerini yenileme çalışması şimdilik yalnızca test evresinde, lakin önümüzdeki aylarda ses kanallarının herkese açılması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.