Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘erken seçim’ argümanlarına karşılık

Van’da gençlerle bir ortaya Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bazıları merak ediyor, Bay Kemal. ‘Seçim tarihini açıkla’ diyor. Neyi açıklayacağım? Önümüzdeki sene haziran ayında seçim var. Erken seçim olmayacak. Kendini buna hazırla” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, Van’da gençlerle bir ortaya geldi. Programda açıklamalar yapan Erdoğan, erken seçim savlarına cevap verdi, Yunanistan’a sert reaksiyon gösterdi.

ERKEN SEÇİM İDDİALARI

Erdoğan, şunları söyledi:

* “Gençlerde üye sayımız 12 milyona yaklaştı, bayan kollarında da 3 buçuk 4 milyon üye sayımız var. Erkan Beyefendi 5, 5 buçuk diyor. Başka partilerin tamamını toplayın bizim üye sayımıza ulaşamazlar. AK Partili üye kardeşlerimize söylüyorum, her birini birer üye sayısı yapsanız 23 milyon oluyor.

* Kimileri merak ediyor Bay Kemal. Seçim tarihini açıkla diyor. Neyi açıklayacağım önümüzdeki sene haziran ayında seçim var. Erken seçim olmayacak. Kendini buna hazırla.

* Sen evvel söyle aday mısın onu açıkla. Şuan 6’lı masa ne yapacağını şaşırmış durumda. Biz yolumuza Bahçeli ile Cumhur İttifakı ile yürüyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.