Biden: Putin köşeye sıkıştı

ABD Lideri Biden, CBC News’le röportajında, “Putin’in kimyasal ve taktik nükleer silahları kullanmayı değerlendirmesi halinde ona ne söylerdiniz?” sorusuna “Yapma, yapma, yapma” yanıtını verdi.

ABD Lideri Joe Biden, Rusya’nın Ukrayna’da kimyasal yahut taktik nükleer silah kullanması durumunda “hiç olmadığı kadar parya” olacağını belirtti.

Biden, CBC News’te yarın yayınlanacak “60 Minutes” programı için Scot Pelley’e verdiği röportajda, Ukrayna’daki savaşa ait değerlendirmelerde bulundu. Ukrayna’nın savaş alanında muvaffakiyet elde etmesiyle Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in köşeye sıkıştığını söyleyen Pelley’in, “Putin’in kimyasal ve taktik nükleer silahları kullanmayı değerlendirmesi halinde ona ne söylerdiniz?” sorusuna Biden, “Yapma, yapma, yapma. Savaşın çehresini 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana hiçbir şeye benzemeyen formda değiştireceksin” karşılığını verdi.

Putin’in nükleer silah kullanmasının sonuçlarına ait Biden, “Tam olarak ne olacağını bilseydim sana söyler miydim sanıyorsun? Doğal ki söylemeyeceğim. Sonuçları olacak” tabirlerini kullandı. Biden,“Dünyada hiç olmadıkları kadar parya olacaklar. Ve yaptıklarının boyutuna bağlı olarak hangi yanıtın olacağını belirleyecekler” diye konuştu. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.