Anonymous LUNA Mucidine Savaş Açtı: Sırları Açıklıyor!

Anonymous, Terraform Labs kurucusu Do Kwon’u hedefleyen bir video yükledi. Anonim hack grubu, LUNA mucidi Do Kwon’un suçlarını ifşa etme ve onu en kısa sürede adalete teslim etme sözü verdi. İşte detaylar…

Anonymous, LUNA mucidini hedefliyor

Popüler “hacktivist” grup Anonymous tekrar geri döndü ve Do Kwon’un “suçlarını” ifşa etme sözü veren yeni bir video yükledi. Pazar günü YouTube’a yüklenen video, Anonymous’un Do Kwon’un suçlarının en kısa sürede adalete teslim edilmesini sağlamaya söz verdiğini ortaya koyuyor. Anonymous, YouTube’a yüklenen dört dakikalık bir videoda, kripto para birimi Luna’nın çöküşünden önce her ay 80 milyon doları nakde çevirmek de dahil olmak üzere Terra kurucu ortağının suçlarını özetledi.

Grup, Kwon’un kripto alanındaki başarısız projelerle dalga geçtiğini de belirtti. Grup ayrıca, Do Kwon tarafından “Rick Sanchez” takma adı altında yaratılan, 2021’de çöken başka bir stablecoin olan Basis Cash’ten de bahsetti. Videoya göre Anonymous, Do Kwon’un “en başından beri kötü niyetli” olduğunu ve suçlarının bir an önce ortaya çıkarılması gerektiğini iddia etti. Grup, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Anonymous, Do Kwon’un kripto alanına girmesinden bu yana ne öğrenip gün ışığına çıkarabileceğini görmek için tüm geçmişine bakıyor.

Anonymous’a göre Kwon’un daha birçok suçu var

Grup ayrıca, Do Kwon’un Basis Cash stablecoin çöküşünden asla sorumlu tutulmadığından dem vurdu. Çünkü o kripto parayı ünlü çizgi film karakterleri Rick ve Morty’deki Rick Sanchez’den ilham alan takma adı altında yarattığını belirtti. Anonymous, Terra Luna kripto çöküşünden sonra “Do Kwon’un yıkım izinde henüz keşfedilmemiş daha birçok suç” olduğuna inandığını da ekledi. Anonymous, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Do Kwon, eğer dinliyorsan, ne yazık ki verdiğin hasarı tersine çevirmek için yapılabilecek hiçbir şey yok. Bu noktada yapabileceğimiz tek şey size hesap sormak ve bir an önce adalete teslim edilmenizi sağlamak.

Video, YouTube’da yayınlandıktan kısa bir süre sonra Twitter dahil olmak üzere birçok sosyal medya devresinde viral oldu ve sosyal topluluklardan karışık tepkiler çekmeyi başardı. Birkaç Twitter kullanıcısı, Do Kwon’u iddia edilen suçlardan sorumlu tuttuğu için Anonymous’u övdü. Merkezi olmayan bir uluslararası aktivist ve hacktivist kolektif ve hareket olarak tanımlanan Anonymous’un, dünya çapında yozlaşmış hükümetlere ve kurumlara karşı birkaç siber saldırı gerçekleştirdiği biliniyor. Grup kısa süre önce Ukrayna’yı işgal etme kararı nedeniyle Rusya’ya karşı bir siber savaş ilan etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.