Ankara Mamak’ta, ibadet sırasında Şah-ı Merdan Cemevi’e atak

Ankara Mamak’ta, bugün saat 14.30 sıralarında; Şah-ı Merdan Cemevi’nde ibadet sırasında bir kişi elindeki sandalyeleri cemevi dedesinin olduğu yere gerçek fırlattı. Saldırganın fırlattığı sandalyelerden birisi cemevinde oturan bir yurttaşın başına geldi.

 

Saldırgan daha sonra cemevinden koşarak uzaklaştı. Olay anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Başına sandalye gelen yurttaş hafif yaralı halde hastaneye götürüldü. Olayın akabinde polise haber verildi. Polisin şahsı arama çalışmaları sürüyor.

Cemevinin dedesi Kazım Erbektaş, ANKA Haber Ajansı’na şunları söyledi:

  • Bugün saat üç üzere ceme başlamıştık. Toplanıyordu millet. Yerime geçtim, üç beş kişi yanıma oturuyordu. Dışarıdan birisi geldi, üç beş tane sandalye fırlattı. Birisi oturduğu yerde üzerime geliyordu. Bir şey demeden kaçtı. Kameralarda görülüyor. Sesini filan duymadık. Ne için yaptı? 10 yıldır birinci sefer oluyor.
  • Bütün takımlar buradaydı. Avukatlarımız filan yanımızda. Yaralı arkadaşı hastaneye götürecekler. Polisler ‘Bulacağız’ diyor. Bütün cemevinin imgelerine aldılar. Muharrem Ayı başladı. Şah-ı Merdan Cemevi de beğenilen bir cemevi. Kişi tahminen mecnun tahminen akıllı. Tahminen birileri yaptırdı. İhtimal dahilinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.