Altın varsayımı tutan Selçuk Geçer’den yeni rekor! İşte Selçuk Geçer’den gram altın için görülmemiş düzey…

Gram altın 20 Mayıs tarihine yükselişle devam ederken, dolarda 17 düzeylerini yoklamaya başladı. Elinde yatırım aracı olarak gram ve altın biriktirenler ise yüksek düzeyleri gözlemeye başladı. Toplumsal medya hesapları üzerinden daima yüksek kestirimlerde bulunan Selçuk Geçer’den bu kere gram altın için en uç düzey geldi. İşte gram altının göreceği en yüksek düzey.

“DOLARI BİLEREK TUTUYORLAR”

Doların baskılandığına dikkat çeken Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer, “Bir hafta öncede söylemiştim dolar çok süratli halde 15,80’e gelecek rahat olun demiştim. Oraya geldik. 15,75’i gördük. Yarın 95 aralığına yerleşir, bir ihtimal orada soluklanır ondan sonra da üste hareket devam. Burada çok kritik bir konu var. Doları bilhassa tutmuyorlar, bankalara faiz ödetmemek için. Bankalar o kadar dertli ki bankalara faiz ödettireceğimize vatandaşın sırtına bu işi yükleyelim, Hazine üzerinden bankaların ödeyeceği faizi ödeyelim. Bankalarda istedikleri kredileri toplasınlar, yüzde 14 ile alsınlar yüzde 26 ile versinler. Ortadaki farkı da bize ödetsinler” dedi.

GRAM ALTIN İÇİN EN YÜKSEK DÜZEY SELÇUK GEÇER’DEN GELDİ

Gram altına ait değerli açıklamalarda bulunan Selçuk Geçer, “Krizin dibi” diyerek altının geleceği seviyeyi şöyle anlattı:

“Her an bu durum dönebilir. Dolar endeksinde yükseliş her şeyi ortaya koyuyor. Önümüzdeki periyot Amerika’da bir resesyon olması yüksek bir ihtimal. Bu da dünyada krizin tabanı demek. Tam piyasalarda tabanın de tabanını gördük dediğimiz anda altın fiyatları tekrar yükselişe geçiyor. Bunlar olağan zira kritik periyotlarda altın fiyatlarının yükseldiğini görürüz. Ben 1300 -1400 civarlarında bir altın düzeyi beklemiyorum. 1700-1800 aralığı azamî görülür. Bunun daha aşağısı yok. Altın hala enflasyona karşı bir muhafaza usulü. Altın bu sene rekor kırarsa hiç şaşırmam. Gram altın ise rekor kırar. Zira altında daha dolar tesirini görmedik. Dolar tesiri ile ons tesirinin birleştiği nokta gram altın tepe yapacağı yer” diye konuştu.

Selçuk Geçer, ABD’deki resesyon, dünyada “krizin dibi” manasına geliyor diyerek “altın fiyatları yükseliyor. Azamî gram altında beklentim 1.700-1.800 TL” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.