4 yaşındaki çocuk annesinin arabasıyla kaza yaptı

Haberi sosyal medyada duyuran polis yetkilileri, Hollandalı Formula-1 pilotu Max Verstappen’e atıfta bulunarak “Geleceğin Max Verstappen’ini bulduk” ifadelerini kullandı.

ANNESİ UYURKEN ANAHTARI ALMIŞ

Babası işe gittikten sonra gerçekleşen olay sırasında annesinin uyuduğu; çocuğunsa uyanarak annesinin anahtarını alıp “biraz araba sürmek istediğini” anlattığı açıklandı. Kimsenin yaralanmadığı olayda, pijaması ve çıplak ayaklarıyla olay yerinden uzaklaşırken çevredekilerin polisi araması sonucu polis tarafından korumaya alındı.

4 yaşındaki çocuk annesinin arabasıyla kaza yaptı

ARACI ÇOCUĞUN KULLANDIĞINI SONRADAN ANLADILAR

Yetkililer, çocuğun yanına gittikten sonra yakınlarda terk edilmiş bir otomobil gördüklerini ve kontrollerde bunun çocuğun annesine ait olduğunu anladıklarını belirtti. Bunun üzerine annesini arayan yetkililer, çocuğun telefonda annesiyle konuşurken direksiyon çevirme hareketleri yapması üzerine arabayı sürenin o olabileceğini fark ettiklerini açıkladı.

OTOMOBİLİ NASIL ÇALIŞTIRDIĞINI ANLATTI

Karakola götürülen çocuğa, annesi gelene kadar sıcak çikolata ve bir oyuncak ayı verildi. Daha sonra annesiyle birlikte olay yerine götürülen çocuk, anahtarla arabanın kapısını açıp aracı nasıl çalıştırdığını ve debriyaja nasıl bastığını gösterdi.

BBC

Instagram, Hollanda, Otomobil, Polis, Dünya, Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.